English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Honba za pokladem (1)
Hobgoblin (1)
Home Iceland Dizzy (2)
Hlasový program (3)
Highway Encounter (8)
Goonies (1)
Golden Axe (3)
Go to Hell (1)
Glug Glug (8)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Jumping Jack

Tahle hra jistě nikoho neuchvátí svojí grafikou a ani zvukovými efekty. Po vizuální stránce snad již ani nemůže být prostější. Nicméně i přesto se skákající Jack stal mezi herními tituly pro ZX Spectrum klasikou. Zajisté za tento fakt může samotná herní myšlenka a chytlavá hratelnost, pro kterou si ji hráči oblíbili. Vaším úkolem je dostat postavičku Jacka do horní části obrazovky. Každá obrazovka je rozdělena do osmi podlaží, přičemž Jack musí postupně proskakovat pohybujícími se otvory v podlaze do vyšších pater. Skok je nutné přesně načasovat, jinak se hlavou prásknete o přepážku nad vámi, čímž přijdete o jeden život. Ten také ztratíte ve chvíli, pokud Jack propadne dírou v podlaze do nižšího patra.

 

Vše se navíc začne komplikovat ve vyšších úrovních, kde se musíte vyhýbat různým potvorám, které se vám staví do cesty. Jejich počet úměrně vzrůstá s číslem navštívené úrovně. Úrovní je celkem dvacet, s každou dokončenou se vám na obrazovce vypíše jedna řádka z balady o skákajícím Jackovi. Když dáte dohromady pět řádků balady (jeden verš), přibude vám život k dobru. Pokud si chcete přečíst celou baladu a nechce se vám procházet všechny úrovně, můžete si zobrazit originální instrukce, které jsou u tohoto titulu dostupné. Projít celou hru není vůbec jednoduché, k tomu, aby se vám to podařilo, budou zapotřebí pevné nervy a obrovské množství trpělivosti.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Imagine Software, 1983
Autoři:  Albert Ball, Stuart C. Ball
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash
Původní manuál:  Jumpingjack.txt
Kazetová obálka:  Jumpingjack.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Jumpingjack.rzx (128 KB)
Stažení hry:  Jumpingjack.zip (6 KB)

 

Publikováno: 15. 3. 2005 | Doplněno: 4. 12. 2006 | Vložit nový komentář...
Vložil: jesterVloženo: 03. 04. 2010, 04:43:05
Genialni hra s naprosto primitivnima zakladama, dalo by se rict: neco jako tetris o par let pozdeji (i kdyz uplne neco jinyho, ale stejne genialni relaxacka)
Vložil: AINVloženo: 04. 08. 2009, 22:35:47
Tahle stará a geniálně jednoduchá hra mě učarovala už dávno... Nádherný na ní mimochodem je, že obsahuje kompletní replay hry, což se mi zdá na danou dobu skoro neuvěřitelný nápad, navíc když člověk uváží, jak je hra celkově provedená
Vložil: MontyMoleVloženo: 08. 05. 2009, 21:00:51
Tohle je naprostá kravina a řadím ji mezi mé nejoblíbenější hry Je to jedna z mála skutečně čistých plošinovek, protože se tam nic jinýho nedělá, jen běhá a skáče.
Miluju zvuk chramstnutí příšery, ten je dokonalý.
Vložil: ArtVloženo: 19. 04. 2009, 12:52:08
Ano, je to prostě stará jednoduchá klasika, která je možná oblíbená právě proto, že princip i ovládání jsou tak jednoduché a navíc to celé působí tak starobyle srandovně. Jen bych opravil, že Jack nepřijde o život ani po nárazu do plošiny, ani po propadnutí dírou, ani po chycení nepřítelem, ale jen v případě, kdy spadne až do nejnižšího patra.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist