English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Joe Blade 1-4

Herní scéna ZX Spectra nabídla bezpočet slavných hrdinů, jmenujme například odvážného Dana, nebezpečného Ricka, španělského bojovníka Curra Jimeneze, tvrďáka Freddyho či Dizzyho - neposedné vejce z YolkFolku. Tvůrci hledali inspiraci, kde se dalo, takže nikoho nepřekvapí, že ve velké míře šlo o hrdiny z filmového platná, kreslených seriálu nebo komiksů. Přeci jenom již jednou proslavené jméno dává jistou záruku, že hra se bude dobře prodávat, i když její kvalita je přinejmenším sporná.

 

Nic takového ovšem sérii Joe Blade nehrozí, nejenže kvalita těchto titulů je na vysoké úrovní, navíc se v případě Joea jedná o originální postavičku vytvořenou čistě pro počítačovou hru, u které žádná předloha nebyla použita. Aspoň si to tedy myslím, poněvadž je určitá šance, že v zahraničí existoval třeba kreslený seriál, který se k nám nikdy nedostal a který unikl mojí pozornosti . Ostrý Joe zavítal na naše miláčky celkem čtyřikrát a každé jeho dobrodružství přineslo skvělou zábavu a nejednu probdělou noc. Nepřehlédnutelné byly logické mezihry, kterými se tahle série zapsala do dějin. Žádný hráč na ně jen tak nezapomene, neboť drtivá většina si na nich vylámala zuby, což bylo způsobeno neúprosným časovým limitem. Když v této souvislostí použiji termín šibeniční, jedná se skutečně o hodně mírný výraz \"\".

 

Joe Blade 1

Teroristé pod vedením Craxe Bloodfingera unesli šest světových vůdců, jejich záchrana je úkol jako stvořený pro Joea, který musí infiltrovat jejich základnu a osvobodit všechny zajatce. Sekundární poslání tkví v aktivaci šesti bomb rozmístěných někde v objektu. S aktivací vždy souvisí logická mezihra spočívající v seřazení pěti písmen (A-E) podle abecedy, přičemž můžete prohazovat mezi sebou pouze dvě nesousední písmena. Rozlehlost celé základny je značná, naštěstí s použitím mapy se rychle zorientujete. Kromě nepřátel vám budou vaše počínání znepříjemňovat zamčené dveře, ke kterým musíte neustále shánět klíče. Jejich množství je značně omezeno, takže si pečlivě rozmyslete směr dalšího postupu. Dalším vaším nepřítelem v této hře se také stane čas.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Players Software, 1987
Autoři:  Colin Swinbourne, Martin Severn, Gari Biasillo
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Joeblade1.txt
Kazetová obálka:  Joeblade1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Joeblade1.rzx (95 KB)
Stažení hry:  Joeblade1.zip (23 KB)

 

Joe Blade 2

Píše se rok 1995 (v době vzniku hry daleká budoucnost), ulice města jsou zaneřáděny pankáči, zloději a další pochybnou sebrankou. Spořádaní obyvatelé města se stávají vězni svých vlastních domovů. Jediná osoba, která může sjednat nápravu je Joe, záchrana všech 16 obyvatel je nyní v jeho rukou. S každou záchrannou operací se spustí jedna ze čtyř meziher, které tentokráte bezezbytku prověří váš postřeh. Zamčené dveře nikoho nepřekvapí, naštěstí klíčů je překvapivě dostatek, když budete sbírat levitující popelnice, nebudete mít o ně nouzi. Časový limit je na úvod nastaven na 10 minut, proto je dobré občas sebrat poskakující budík. Vizuální stránka se od prvního dílu ještě zlepšila, což se trochu negativně projevilo na hrací ploše, celé město se muselo vtěsnat do 64 obrazovek tvořících dokonalou šachovnici (8 x 8), i tak ale není problém (hlavně díky jednosměrných průchodům) zabloudit.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Players Software, 1988
Autoři:  Colin Swinbourne, Mike Brown, Andrew Severn, ...
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Joeblade2.txt
Kazetová obálka:  Joeblade2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Joeblade2.rzx (212 KB)
Stažení hry:  Joeblade2.zip (44 KB)

 

Joe Blade 3

Crax Bloodfinger je zpátky, pozměnil si jméno na Quentin Bloodfinger (asi je hodně naivní ) a v ústraní založil organizaci Crax Industries, která se nezaměřila na nic menšího než na pašování, distribuci a prodej drog. Pro sebe si nechal vystavět Crax Plaza, dokonale střeženou výškovou budovu o 30 patrech, z které začal řídit své vzkvétající drogové impérium. Aby toho nebylo málo, z dlouhé chvíle unesl několik televizních celebrit, doufaje, že jejich fanoušci se složí na tučné výkupné. Třetí díl ostrého Joea nabídne největší herní plochu v podobě mrakodrapu Crax Plaza, takže vám dá poměrně zabrat, než se vyškrábete do nejvyššího patra kvůli závěrečné konfrontaci s Bloodfingerem. Logické mezihry jsou nyní tři a souvisí například s otevíráním bezpečnostních dveří a nabouráváním se do počítačových terminálů.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Players Software, 1989
Autoři:  Tom Prosser, Sonic Graffiti, Andrew Severn, ...
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Joeblade3.txt
Kazetová obálka:  Joeblade3.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Joeblade3.rzx (185 KB)
Stažení hry:  Joeblade3.zip (70 KB)

 

Joe Blade 4

O čtvrtém dílu se v minulosti šířilo velké množství spekulací, pravda je taková, že tento díl ve skutečnosti nikdy nevznikl. Teď se možná ptáte, co je to potom za hru, kterou jsi odtud můžete stáhnout. Jedná se o upravenou verzi titulu Prison Riot, který vydala rovněž firma Players Software. Opět se zde jedná o záchrannou operaci, opět zde sbíráte klíče k zamčeným dveřím, opět zde řešíte logické mezihry, které mají tentokrát podobu skládačky. Je zde ale jeden podstatný rozdíl, už nejste v roli Joea Bladea, nýbrž se ho snažíte zachránit. Navíc není jeden, ale je jich hned několik (konkrétně sedm) a pobíhají vždy na střeše jednoho z domů. Zkrátka je to taková malá parodie na předchozí trilogii .

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Players Software, 1991
Autoři:  Tom Prosser, Andrew Severn, Kevin Parker, ...
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash
Původní manuál:  Joeblade4.txt
Kazetová obálka:  Joeblade4.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Joeblade4.rzx (86 KB)
Stažení hry:  Joeblade4.zip (28 KB)

 

Stažení celé série: Joeblade1-4.zip (164 KB)
Publikováno: 19. 3. 2002 | Doplněno: 5. 4. 2004 | Vložit nový komentář...
Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist