English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Hyper Sports

Špičkovou firmu Imagine Software jistě nemusím hráčům ZX Specter a Didaktiků podrobně představovat. V osmdesátých letech patřila bezesporu mezi zlatý fond vývojářských firem. Některé produkty byly ozdobou softwarových sbírek mnoha fanoušků počítačové zábavy na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Ze svých zkušeností vzpomenu například na Arkanoidy, Dragon Ninju, Green Beret, Wec Le Mans nebo trilogii Renegade. Další hrou této legendární firmy je velmi povedená atletická hra Hyper Sports. Jednalo se o obdobu her Daley Thompson's Decathlon či ještě slavnější Daley Thompson's Supertest. Dovoluji si připomenout, že ovládání v některých disciplínách zůstalo naprosto stejné. Tedy klávesami doprava a doleva, přičemž je střídáte. Čím rychlejší budete klávesy mačkat, tím bude váš atlet podávat lepší výkon.

 

První disciplínou je plavání na 100 metrů, které probíhá v krytém bazénu. Časový limit je 45 vteřin a po uplavání několika metrů je potřeba se nadechnout. Druhou disciplínou je střelba na pohyblivý terč. Ovládání této disciplíny je velmi zajímavé. Pokud poletí talíře z levé strany, musíte zmáčknout šipku vlevo a FIRE. Jestli z pravé, tak šipku vpravo a FIRE. K postupu vám stačí 2400 bodů. Třetí disciplína je velmi povedená. Jedná se o skok přes koně s následným kotoulem. Pokud skočíte minimálně 7,10 metru, tak postupujete. V pořadí čtvrtou disciplínou je opět střelba na terč. Ke kvalifikaci do dalších bojů vám stačí vystřílet si z osmi šípů 2840 bodů. Pátou disciplínou je trojskok. Pokuste se co nejrychleji přiběhnout k čáře a snažte se uhodnout úhly 45°. Pokud skočíte alespoň 11,80 metru, tak jste postoupili do poslední disciplíny, kterou je vzpírání. Podotýkám, že se jedná o hodně náročnou disciplínu. Pokud jste vše zvládli, tak se začíná od začátku. Po grafické stránce je hra na velmi dobré úrovni a zvukové efekty taky nejsou k zahození. Škoda jen, že nápad už je okoukaný a hratelnost stejná.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Imagine Software, 1985
Autor:  Jonathan M. Smith
Žánr hry:  sportovní
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Hypersports.txt
Kazetová obálka:  Hypersports.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Hypersports.rzx (198 KB)
Stažení hry:  Hypersports.zip (32 KB)

 

Publikováno: 22. 3. 2005 | Autor: Rocker | Vložit nový komentář...
Vložil: maikiVloženo: 02. 06. 2012, 22:17:24
V té době existovaly 3 sportovní hry, co jsem systematicky hrál: Hyper Olympic na automatu, Winter Games na C-64, a Hyper Sports na Spectru. Jonathan Smith prostě umí.
Vložil: MontyMoleVloženo: 08. 05. 2009, 21:20:44
Fantastická hra, graficky jedna z nejhezčích, plná barev. Jedna z prvních her kterou jsem na Didaktiku hrál. Verze se liší od té původní, ale je to dobře, aspon tak můžu hrát jednu hru a užít si ji nadvakrát

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist