English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Fighter Bomber

Stejně jako u simulátoru F-19 Stealth Fighter byla první verze leteckého simulátoru Fighter Bomber vyrobena pro 16-bitové počítače Amiga, Atari ST a výkonnější modely PC. Tehdy byl v kategorii 16-ti bitových simulátorů špičkou program Falcon firmy Spectrum Holobyte a Fighter Bomber byl jeho prvním vážnějším konkurentem. Srovnání však ukázalo, že Falcon je přeci jenom dokonalejší, jak co do věrnosti simulace, tak co do technických kvalit programu. Po čase firma Activision zadala skupině Vektor Grafix výrobu verze pro 8-bitové počítače, takže si tuto hru mohli vychutnat i majitelé Specter a Didaktiků.

 

Program Fighter Bomber je bezesporou výborným a ojedinělým simulátorem a jeho grafické provedení kabiny i pozemních objektů je vynikající, bezkonkurenční je možnost pohledů zvenčí na vlastní letoun. Je dostatečně rychlý a to i tehdy, provádíte-li manévry s letounem a zároveň se na ně díváte. Poněkud v pozadí však zůstala vlastní simulace boje, navigace, málo rozmanitá výzbroj a některé další detaily, například chybí zaměřovač kanónu. Celkem nepříjemné je i to, že cíle se po zničení neodepisují z databanky, popřípadě fakt, že se letištní dráha nezobrazuje na radaru a těžko se tak trefujete na dráhu, pokud neletíte ze známého směru. Vystoupáte-li s letounem na 42000 stop, náhle se ukazatel výšky změní na 00008 a často brzy havarujete, jako byste byli skutečně osm stop nad zemí. Sečteno a podtrženo, přes tyto nedostatky je to výborný program a pokud se dobře seznámíte s jeho obsluhou a možnými nástrahami, budete jistě spokojeni.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Activision, 1990
Autor:  Vektor Grafix
Žánr hry:  simulátor
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Fighterbomber.txt
Kazetová obálka:  Fighterbomber.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, poke, online
Stažení hry:  Fighterbomber.zip (158 KB)

 

Publikováno: 12. 4. 2003 | Doplněno: 15. 9. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: PeetoVloženo: 12. 12. 2019, 13:14:57
Za mna tiez bomba. "Velka" hra, moznost realne pozriet vzlet, pristatie cokolvek pekne v 3D z roznych uhlov kamier bola parada, slusna simulacia a naucil som sa to ohladat (dodnes mudrujem pilotovi v kabine, ked letime na dovolenku
Vložil: ZdenekVloženo: 06. 12. 2019, 11:45:05
Tuhle hru jsem miloval. Strasne se mi libila ta grafika, v tu dobu vysel F29 - Retaliator pro PC, ktery mel taky vektorovou grafiku, tak jsem byl rad, ze mam doma alespon toto. Pamatuji si dve veci. S letadlem slo zatacet "vodorovne", tedy bz naklonu, rikal jsem tomu rovna zatacka A spatne se mi nahravaly jednotlliva letadla a tak. I kdyz jsem pres copy copy udelal kopii presne na muj kazetak a jeho polohu hlavy, tak jsem s tim mel problemy.
Vložil: peteVloženo: 05. 12. 2019, 09:29:38
Tahle hra zabírala snad přes půlku strany kazety :) Ale byla to špica, docela jsem si s tím vyhrál
Vložil: ArtVloženo: 15. 03. 2014, 20:43:23
Velmi ambiciózní simulátor ohledně stylu vykreslování krajiny a některých dalších věcí, ale jak už tu bylo napsáno, určité nepříjemnosti ho táhnou dolů. Osobně mi vadí chybějící přistávácí navigace a zvuk, jehož absence je v roce 1990 ostuda. Každopádně jde ale o jednu z nejhezčích simulací na Spectru.

Jen poznámka k první větě zdějšího popisu, i když se týká jiné hry. První verze F-19 Stealth Fighter byla pro Commodore 64, druhá pro PC a o několik let později přibližně ve stejnou dobu pro Amigu, Atari ST, Spectrum a možná něco dalšího.
Vložil: JindruVloženo: 13. 03. 2014, 17:51:34
taky byl dotahovací, což na mym kazeťáku, co muchlal pásky, byla sázka do loterie.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 28. 08. 2010, 04:03:23
Viz. komentář u hry F-19 Stealth Fighter

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist