English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

F-19 Stealth Fighter

Radarem nezjistitelný letoun byl odedávna sen mnoha konstruktérů vojenských letadel. Američané tento sen dovedli do skutečnosti. V naprostém utajení před celým světem dokončili vývoj a výrobu prototypu radarem nezjistitelného letounu pod vývojovým označením F-19 Project Stealth. První vzlet prototypu, který byl vyroben v supertajných leteckých dílnách Skunk Works patřících firmě Lockheed, se uskutečnil v červnu 1981. Zde byly vyrobeny i prototypy takových letadel, jako špionážní U-2 a SR-71. V roce 1983 již vstoupil do operačního používání USAF na Nevadské základně Tonopah pod označením F-117A.

 

To se však celý svět dozvěděl až po první oficiální zmínce o tomto letounu v americkém tisku 10. listopadu 1988! Byla uveřejněna i nepříliš jasná fotografie. Do té doby nikdo přesně nevěděl, ani jak vůbec tento "STEALTH" vypadá! Není divu, lety měl povoleny pouze v noci a v přízemních výškách. Teprve 21. dubna 1989 byl tento letoun poprvé živě předveden americkému odbornému leteckému tisku a veřejnosti. Rouška neproniknutelného tajemství se začala postupně zvedat. Letouny se posléze zúčastnily vojenských akcí v Panamě a rovněž také v Perském zálivu, v boji proti Iráku. F-117 byly první letouny, které vnikly 17. ledna 1991 nepozorovaně do jeho vzdušného prostoru a řízenými střelami zničily mnoho důležitých vojenských objektů.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  MicroProse Software, 1990
Autoři:  Paul Hutchinson, Max Remington, Sid Meier
Žánr hry:  simulátor
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  F-19.txt
Kazetová obálka:  F-19.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, online
Stažení hry:  F-19.zip (95 KB)

 

Publikováno: 17. 11. 2003 | Doplněno: 16. 1. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: abraxxVloženo: 01. 04. 2014, 13:57:24
V době vzniku hry nikdo ani netušil jak stosedmnáctka bude vypadat. Ale to zmiňuji proto, že i Revell vydal plastikovou stavebnici F-19 v této "zakulacené" podobě.
Vložil: ArtVloženo: 01. 04. 2014, 11:06:15
Protože zdejší popis nemá zatím s hrou nic společného, tak bych se taky trochu vyjádřil. F-19 Stealth Fighter, nebo Project Stealth Fighter, jak uvádí obal hry a také původní verze pro C64, je zajímavý už jen tím, že se autoři snažili o simulaci neexistujícího letadla, protože F-117A vypadá a chová se dost odlišně a nemá takové možnosti. Simulace je na poměry Spectra velmi propracovaná, i když samozřejmě proti silnějším počítačům je tato verze dost zjednodušená. Ovšem v porovnání s předchozími simulátory je tu vidět změna na první pohled, protože krajina je konečně plná objektů, ovšem za cenu výrazného snížení rychlosti zobrazování. Z toho vyplývá možnost pozemních nepřátel a protože hlavní specialitou tohoto letadla je odolnost proti zachycení radarem, hraje se i na úroveň skrytí před protivníky. Další pěknou vlastností jsou čtyři prostředí v různých částech světa, ale bohužel chybí přistávací navigace a ovládání kormidla. Je tu dokonce i zvuk, i když na Spectru 48K je dost chudý. Existují verze pro Spectrum 48K i 128K, ale graficky se bohužel vůbec neliší, jen na Spectru 128K je letadlo více ozvučené. Každopádně dost zajímavá hra, ale asi jen pro milovníky leteckých simulátorů, kterým se navíc chce číst manuál.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 28. 08. 2010, 03:59:32
Simulátor asi bezvadnej, ale opět moc složitý na mě a navíc já radši autíčka...

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist