English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Cycles

Vydavatelem tohoto programu je firma Accolade, která je známá hlavně z produkce automobilových simulátorů pro 16-ti bitové počítače, v tomto případě se ale jedná o simulaci motocyklových závodů. Po nahrání si zvolte typ hry - trénink, závod na jedné trati nebo šampionát. Dále si v této obrazovce lze volit obtížnost hry, vložit své jméno a navolit počet kol v závodě. Další obrazovka vám nabídne volbu motocyklu. K dispozici jsou typy 125 ccm, 250 ccm a  500 ccm. Další volby vás zavedou k seznamu tratí, z nichž si můžete jednu zvolit, pokud zrovna nejedete šampionát. Tratí je k dispozici celkem osm.

 

Pokud jste si zvolili celý šampionát, absolvujete tratě postupně - Japonsko, Austrálie, USA, Španělsko, Itálie, Francie, Anglie a Švédsko. Do závodů postupujete přes kvalifikaci. To rozhodně ale nebude snadný úkol, protože řízení motocyklu vám jistě zpočátku bude činit potíže a budete vyjíždět z trati ven. A jsme tedy na trati. V dolní části obrazovky je vidět část motocyklu, uprostřed je pohled na trať a nahoře jsou důležité údaje. Odleva je to mapa trati s vaší polohou na ní, vedle je to údaj o rychlosti, převodu, dole sloupcový ukazatel otáček. Vpravo je pak běžící čas, i čas po projetí prvního kola. Písmeno L a číslo nahoře udávají počet odjetých kol závodu, písmeno P je vaše umístění v závodě. Před startem lze ještě vlevo vidět rozsvěcující se startovací světla.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Accolade, 1989
Autoři:  Alan Jardine, Chris Lowe
Žánr hry:  simulátor
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Cycles.txt
Kazetová obálka:  Cycles.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  poke, online
Stažení hry:  Cycles.zip (23 KB)

 

Publikováno: 10. 12. 2003 | Doplněno: 27. 12. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 21. 01. 2024, 21:03:13
Bohuzial musim s Artom suhlasit. Na PC tuto hru milujem. Dokonca aj port na Commodore 64 sa podaril. Ale to hrozne ovladanie na ZX Spectrum, resp. to "plavanie" miesto riadenia je katastrofa a robi hru pomerne nehratelnou. Skoda. Inak je hra velmi pekna po grafickej stranke a na moje pocudovanie stale poskytuje 8 trati a 3 rozne kubatury motoriek!
Vložil: ArtVloženo: 04. 05. 2009, 11:57:53
Z této "simulace" jsem byl dost zhnusen, protože i když se na první pohled tváří profesionálně, ve skutečnosti není ani vzdáleně realistická a bohužel ani zábavná, v první zatáčce se ukazuje, že vykreslování okolí je podprůměrné, navíc zvuk je opravdu hrozný a celá akce místo jízdy na motocyklu připomíná spíš sáňkování na ledu.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist