English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Cyberun

Příběh hry se odehrává na planetě, kde se nachází strategicky ceněná surovina v podobě speciálních krystalů Cybernitu. Pověst o této planetě se rozšířila po celém vesmíru, řada dobrodruhů toužících po rychlém zbohatnutí se pokusila na planetě přistát a zahájit těžbu. Bohužel nakonec zde všichni nelezli smrt, jelikož z planety nikdy nedokázali odletět. Přehlédli totiž jeden podstatný fakt, celá planeta má neuvěřitelně silné magnetické pole, žádná konvenčně sestrojená loď není schopna toto pole překonat a opustit její atmosféru. Vy však víte o jednom tajemství, které ostatním zůstalo skryto.

 

Kdysi dávno se jiné mimozemské civilizaci podařilo sestavit loď vybavenou pohonem, který něco takového dokáže. Loď se dokonce nachází na planetě, jen byla rozebrána na mnoho částí, které nejprve musíte najít a poskládat. Poté stačí naložit nákladní prostor až po okraj krystaly a vrátit se na svoji domovskou planetu jako hrdina. Cyberun je určitě jednou z těch slabších her, které firma Ultimate Play the Game vyrobila. Grafika je dvojrozměrná, scrolling je poměrně trhaný, i s nekonečnými životy je to stěží hratelné. Jedno prvenství se ale tomuto titulu nedá upřít, herní plocha je skutečně obrovská, stačí se podívat na přiloženou mapu.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ultimate Play the Game, 1985
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Cyberun.txt
Kazetová obálka:  Cyberun.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Cyberun.rzx (598 KB)
Stažení hry:  Cyberun.zip (31 KB)

 

Publikováno: 10. 2. 2002 | Doplněno: 31. 10. 2010 | Vložit nový komentář...
Vložil: ArtVloženo: 09. 09. 2009, 19:50:07
Taky me to napadlo, protoze jsem zatim nikde zadny zaznam z teto hry nenasel, ale asi to jeste nejakou dobu potrva, protoze to hraju bez nekonecnych zivotu a navic nemam doma moznost provozovat emulator podporujici RZX.
Vložil: PaveroVloženo: 09. 09. 2009, 16:57:47
A pokud se ti Cyberun podaří dohrát, tak bys mohl vytvořit RZX video, to nám tady ještě stále chybí .
Vložil: ArtVloženo: 09. 09. 2009, 12:22:21
Měl jsem teď čas pohrát si s Cyberunem a musím říct, že už se nedivím kladným hodnocením v některých časopisech. Pokud se někdo nenechá odradit prvními pokusy a hru si opravdu zahraje tak, jako by si ji koupil, zjistí, že po sebrání obou přídavných motorů a naváděných raket a po troše cviku v ovládání se to dá bez problémů hrát. Doporučuji také počkat, až ze sopky vyletí nový život nebo nezranitelnost, a nezapomínat doplňovat palivo. Líbí se mi, že hra má výrazně složitější příběh než třeba tématicky příbuzný Jetpac, je to docela hezky nakresleno, obraz se plynule hýbe do všech směrů a sympatické je, jak se na řídicí modul postupně lepí různá vylepšení, takže za chvíli je z toho zajímavá "strojovna".

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist