English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Cannon Bubble

Hra Cannon Bubble je inspirována klasickou hrou Puzzle Bobble z automatů. Sestřelujeme barevné kuličky tak, abychom horní část obrazovky vyčistili od kuliček. Když jednou barevnou kuličkou zasáhneme další dvě kuličky stejné barvy, tak všechny tři zmizí. Pokud ne, vystřelená kulička zůstane v horní části obrazovky. Při vystřelování kuliček natáčíme dělo tak, abychom vystřelili kuličku tam, kam potřebujeme. Také můžeme využívat odrazů kuličky od stěny. Občas můžeme vystřelit i bonusový objekt. Hra je to obtížná a 30 levelů hned tak nedohrajete. Nastavit dělo přesně pomocí klávesnice není jednoduché.

 

Herní pole rámují pěkné obrázky s námořnickou tématikou, které se po několika úrovních mění. Pokud vás omrzí hra pro jednoho hráče, můžete si zahrát s druhým hráčem. V multiplayeru hrají oba hráči proti sobě. Cannon Bubble je hra určená pro ZX Spectrum 128. Úvodní obrázek s pirátem i grafika ve hře je velmi povedená. V úvodu i při vlastní hře hraje pěkná AY hudba. Hra vznikla v roce 2007 ve Španělsku a autoři dali k dispozici i zdrojový kód hry. Zkuste si Cannon Bubble zahrát a zjistíte, že to není tak jednoduchá hra a nějakou dobu vám vydrží. Dostanete se do závěrečného levelu?

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Computer Emuzone, 2007
Autoři:  Utopian, Kendroock, Anjuel, Beyker Soft, Tony Brazil, ...
Žánr hry:  akční/logická
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Cannonbubble.txt
Kazetová obálka:  Cannonbubble.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Cannonbubble.rzx (387 KB)
Stažení hry:  Cannonbubble.zip (73 KB)

 

Publikováno: 31. 8. 2013 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...
Vložil: PeetoVloženo: 12. 11. 2015, 15:00:34
Vypada to velmi pekne spracovane, aj by som vyskusal, ale novy prirastok v rodine ma odstavi predpokladam tak na pol roka )
Vložil: s.s.rockVloženo: 12. 11. 2015, 14:46:38
Tak dohráno. :) Přiznám se ale že sem se asi 4x vracel přes sav po každém dohraném levelu jsem ho dělal a 4 krát sem se vracel. K tý recenzi tady bych dodal že kavesi leze nastavit tak že na ruzných emulatorech to muže byt ruzně težke ale není problem si to nastavit tak aby to vyhovalo.Ty poslední leveli jsou těžší už s toho důvodu že začínáte ze skoro zaplněné obrzovky a navíc každou destaou střelu spadnou 4,5 kuliček ruzné barvy tak že je ten level občas docela nekonečný protože je potřeba zbytek kupiček zlikovidovat do 10ti střel jinak spadnou nové a tak pořád dokola. Jinak je u téhle hry opravdu povedená hudba, než hru dohrajete tak se vám určitě dostane pod kůži. ;)
Vložil: s.s.rockVloženo: 10. 11. 2015, 21:05:47
Super hra na relax. Taky se mi libí baravné provedení na spectrum hodně povedené. Ja jsem stahoval http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0017573 dost mně zajímalo jesli muj emulator na androidu zvládne dsk soubor a bez problémů ;)

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist