English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Pang (1)
Dizzy 1-7 (46)
Bruce Lee RX (4)
Super Robin Hood (8)
Fire and Ice (3)
Saboteur 1-2 (44)
Robocop 1-3 (14)
COINZ are Mine! (4)
Speccy Quiz (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Bubble Dizzy

Při potulování světem se jednoho dne Dizzy dostal na pirátskou loď, kde ho zaměstnali jako plavčíka. Když však loď vplula do oblasti, v které žijí perlorodky, jeden z lodních důstojníků zatoužil po bohatství, které perly ukrývají. Proto Dizzymu rozkázal, aby mu šel nějaké posbírat. Dizzy to odmítne s tvrzením, že ve vodě jsou žraloci a chobotnice. Důstojník však vytáhne šavli a pohrozí mu, že když okamžitě neskočí do vody, tak ho na místě propíchne. Dizzy nemá tedy příliš na výběr. Buď se nechá probodnout šavlí, nebo se nechá sežrat žraloky. Nakonec si zvolí tu druhou možnost a skočí do vody. V tomto okamžiku se začíná samotná hra Bubble Dizzy.

 

Úkolem hráče je sbírat perly z mořského dna a současně se snažit zůstat naživu. Každý dotyk se žralokem, rakem, chobotnicí a podobnými mořskými živočichy způsobí, že vám ubude několik dílků energie. V každé úrovni se vždy ocitnete na dně mořské prohlubně se skalnatými výčnělky na okrajích. Na těch se nachází perlorodky. Perly z nich se sbírají automaticky, když se Dizzy postaví na jejich místo. Nejtěžší úloha ale spočívá v tom, jak se dostat z mořského dna až na hladinu. Na tento účel se používají bubliny. Bublin je ve vodě dost a všechny se pohybují směrem nahoru. Čím jsou bubliny menší, tím rychleji se pohybují. Na první pohled by se mohlo zdát, že nemůže existovat nic jednoduššího, než vyskočit na bublinu a nechat se vyzvednout na povrch. Háček je ale v tom, že pokud nasednete na bublinu, tak za jednu až dvě vteřiny praskne, proto musíte co nejrychleji přeskakovat z jedné bubliny na druhou, popřípadě se zachytit skalního výčnělku. Závěrem se sluší podotknout, že celá hra je jednak zakomponována do velmi přitažlivého příběhu a navíc nabízí špičkové vizuální provedení.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Code Masters, 1991
Autor:  W.A.S.P.
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Bubbledizzy.txt
Kazetová obálka:  Bubbledizzy.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Bubbledizzy.rzx (81 KB)
Stažení hry:  Bubbledizzy.zip (27 KB)

 

Publikováno: 10. 5. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: PeetoVloženo: 05. 12. 2015, 09:37:24
V case ked vysla, zbierala slusne hodnotenia a pacila sa mi. Pre mna jedna z mala dizzy odbociek od klasickej akcnej adventury, ktore stali za to. Animovany uvod, ktory vtiahne do deja :) /ano na zx spectre, treba trochu predstavivost/, pekne prostredia, rychle ovladanie, zaujimavy napad. Mna hra bavila, prve urovne sa dali prejst. Neskor ma to uz skor frustrovalo, kvazy uz aj druha uroven je pomerne tazka a viac o nahode ako o skille. Presiel to niekto na original spectre bez poke? Ja teda nie, max fialovy level, neviem ale kolkatka to bola. Prva je zlta, druha zelena s velrybou.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist