English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

BMX Simulator 1-3

Tato trilogie závodních BMX kol od firmy Code Masters nepředstavuje trilogii v pravém slova smyslu. Je sice pravda, že uvedené tituly tvoří jednu sérii, každý se ale jmenuje naprosto odlišně. To ovšem nemění nic na faktu, že jejich společným prvkem, jak již bylo řečeno, je simulace závodních kol typu BMX. První dva díly představují klasické závody na předem připravených tratích, třetí díl se už trochu odlišuje, jedná se o volnou jízdu, tzv. freestyle, kde plníte všemožné disciplíny. Všímavější čtenáři se možná zarazí nad názvem prvního dílu - BMX Simulator 1. Jednička v jeho názvu evokuje, že by mohlo existovat přímé pokračování. Všichni, kdo si to myslí, mají pravdu, BMX Simulator 2 skutečně existuje, na těchto stránkách byste ho ovšem hledali marně, protože jsem dal rovnou přednost titulu Professional BMX Simulator, který nabízí úplně stejné okruhy jako BMX Simulator 2, k tomu navíc přidává tři zbrusu nové.

 

BMX Simulator 1

Hra zahrnuje několik okruhů, které sledujete z pohledu shora. Na trati si to rozdávají vždy dva závodníci, jeden může být ovládán počítačem, nebo si to můžete rozdat proti kamarádovi. Abyste se kvalifikovali do dalšího okruhu, je nutné ve stanoveném časovém limitu ujet zadaný počet kol a v ideálním případě i porazit soupeře. Možná to někomu připadne jako hračka, ale garantuji vám, že než si zvyknete na všechny záludnosti, které hra nabízí, budete se mockrát válet na zemi. Stačí to přehnat s rychlostí a zatáčku určitě nevyberete. Pořádně trénujte a možná si prohlédnete všech sedm tratí, které hra obsahuje.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Code Masters, 1987
Autoři:  Tim Miller, James Wilson, David Whittaker
Žánr hry:  sportovní/simulátor
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Bmxsimulator1.txt
Kazetová obálka:  Bmxsimulator1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Bmxsimulator1.rzx (140 KB)
Stažení hry:  Bmxsimulator1.zip (28 KB)

 

Professional BMX Simulator

Pokračování, které přišlo na trh o rok později, jak už to bývá, přináší řadu vylepšení. Množství tratí se rozrostlo na patnáct, přičemž jsou rozděleny do tří odlišných prostředí - bláto, kamenolom a poušť. Ve hře si lze zvolit ze dvou druhů obtížnosti, až na tu vyšší se vám zpřístupní poslední okruh v každém prostředí. Autoři nešetřili ani na dalších vychytávkách, počet hráčů se zdvojnásobil, takže u jednoho počítače mohou hrát až čtyři hráči najednou proti sobě! Samozřejmě, když vám spoluhráči chybí, může za zbývající tři jezdce zaskočit "umělá inteligence". Obtížnost se od předchozího dílu zvýšila, některé úseky tratě obsahují velké převýšení, takže je zdoláte pouze s maximální rychlostí.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Code Masters, 1988
Autoři:  Oliver Twins, James Wilson, KAL, ...
Žánr hry:  sportovní/simulátor
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Professionalbmx.txt
Kazetová obálka:  Professionalbmx.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Professionalbmx.rzx (159 KB)
Stažení hry:  Professionalbmx.zip (69 KB)

 

BMX Freestyle Simulator

Třetí díl se od předchozích dvou radikálně liší, nejedná se o závody na okruzích, nýbrž o volnou jízdu na BMX kole, kde předvádíte různé parádičky. V první disciplíně musíte ujet požadovaný počet metrů po zadním kole, následuje skok přes nájezdový můstek, obrátky s výskokem na rampě, co možná nejpomaleji musíte zdolat vyměřený úsek, skok na rampě do výšky a konečně volná jízda, ve které snad vaše kousky přesvědčí porotce k co možná nejvyššímu bodovému ohodnocení. Poté si některé disciplíny ještě zopakujete, ovšem pozor, limity v nich nastavené se o něco zpřísní. K dispozici máte i českou verzi, takže si ji užijte.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Code Masters, 1989
Autor:  Supersonic Software
Žánr hry:  sportovní/simulátor
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Freestylebmx.txt
Kazetová obálka:  Freestylebmx.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Freestylebmx.rzx (93 KB)
Stažení hry:  Freestylebmx.zip (63 KB)

 

Stažení celé série: Bmxsimulator1-3.zip (159 KB)
Publikováno: 17. 2. 2003 | Doplněno: 25. 11. 2006 | Vložit nový komentář...
Vložil: ainVloženo: 19. 03. 2011, 16:56:01
No, ono to na Amize je blbý právě z toho důvodu, že je to naprogramovaný a soupeř se chová na vlas stejně. Ale jinak je to tam moc dobře hratelný a amigácká grafika tomu dodává další rozměr ZX se to nevyrovná, ale za starou belu to podle mě nestojí.
Vložil: Monty MoleVloženo: 05. 03. 2011, 15:15:59
Nikdy jsem nepochopil, proč je BMX jednička haněna (hodně lidí ji kritizovalo), je to zábavná hra, i když ze začátku jde dost o nervy. Pro dva je to super zábava.

Souhlasím, že na Amize stojí za starou belu.
Vložil: ainVloženo: 28. 09. 2010, 21:15:34
Ahoj! Zdravím srdečně ZAMa!
Já BMX hrál hlavně na ZX, takže ty další verze jsem zkusil jen ze zajímavosti, ale každopádně amiga verze je nejblbější v tom, že soupeř se chová pořád stejně
Vložil: ZAMVloženo: 28. 09. 2010, 17:23:38
Ale ale, zdavím AINa :) Já teď zkoušel verze pro ZX, C64 a Atárko aasi z nostalgie se mi líbí nejvíc ta Atari verze - ale musím uznat že C64 mám pěknou grafiku a ZX verze sice nejhorší, ale stále dost přehlednou a i jinak je pěkně hratelná. A ano, nejlepší zážitky s touhle hrou jsou dvojhry ma jednom počítači :)
Vložil: ainVloženo: 27. 09. 2010, 12:55:14
BMX 1 je špičkový, dvojka už za moc nestojí a trojku skoro neznám. Navíc ZX verze je dobrá tím, že se soupeř chová tak nějak reálně (tj. padá, dělá chyby...), např. na Amize to jede každý kolo úplně stejně a neudělá jedinou chybu kromě té, která je předem naprogramovaná. Jinak není nad kouzlo téhle hry (alespoň pokud jde o BMX 1), než když se hraje ve dvou Já se toho nahrál!

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist