English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Belegost

Kdysi, v Prvním věku bájné Středozemě, postavil lid Naugrim v pohoří Ered Luin rozsáhlé a krásné podzemní město Belegost. Postupem času trpaslíci nahromadili bohatství a vyrobili mnoho krásných a užitečných věcí. Nejkrásnější poklad Belegostu však nebyl vyroben, byl to drahokam Alqualamír nalezený při prorážení chodeb města. Ten má jednu podivuhodnou vlastnost, je schopen vyléčit zranění, která způsobují služebníci Černého mága. Ta jsou velmi nepříjemná, neboť i když nejsou viditelná, způsobují trvalou bolest a znamenají pomalé umírání. Po mnoho staletí žili trpaslíci v Belegostu, množili své bohatství, zdokonalovali své řemeslné umění, rozšiřovali a zkrášlovali své město.

 

Pak ale přišel Druhý věk a Temná léta. A tak se jednoho ošklivého zimního dne objevila u Belegostu ohromná armáda skřetů. Trpaslíci se bránili statečně, ale nakonec byli poraženi. Mnohým se podařilo uniknout do Železných hor i s částí svých pokladů, ovšem Alqualamír zůstal v Belegostu. Skřeti ho odnést nemohou, neboť podle legendy se v jejich rukou rozpálí do běla a spálí je na prach. Tato legendární textovka od Golden Triangle, inspirována dílem J. R. R. Tolkiena, určitě nesmí na tomto webu chybět. Nabízí luxusní ovládání pomocí menu, takže nehrozí žádné ruční vypisování příkazů. Při hraní vám navíc hraje hezká AY hudba od Františka Fuky, takže honba za bájným drahokamem vám bude pěkně ubíhat.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Golden Triangle, 1989
Autoři:  Miroslav Fídler, Fuxoft, Tomáš Rylek
Žánr hry:  textovka
Formát souboru:  TAP
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, remake, online
RZX video:  Belegost.rzx (81 KB)
Stažení hry:  Belegost.zip (31 KB)
K-Mouse verze:  Belegost-km.zip (25 KB)

 

Publikováno: 23. 9. 2011 | Vložit nový komentář...
Vložil: pecaNVloženo: 09. 02. 2018, 20:36:50
Nene, toto je krásnej příklad jak jednoduché zpracování a geniální hudba udělá skvělou megahru, ksakru budu muset nažhavit emulátor a dohrát to zas!!!
Vložil: mapVloženo: 07. 02. 2018, 22:15:37
Ahá, ona tam ta hudba je, ale pro AY-3-8912
Vložil: mapVloženo: 07. 02. 2018, 21:44:05
Tap verze v archivu bohužel neobsahuje hudbu ve hře. Jakmile se na poslední úvodní obrazovce rozjede ten text dole, už je jen ticho.
Vložil: maikiVloženo: 13. 09. 2013, 16:44:41
Neřekl bych, že Belegost byla nějaká nadprůměrná textovka, ale vyniká výborným ovládáním bez potřeby datlovat na gumové klávesnici Spectra slova ve stylu pokus omyl. Plynulý pohyb kurzoru, vyskakovací menu, a pěkný font se jen tak nevidí. Fukova hudba je tradičně excelentní. Tuhle hru doporučuji jen pro její technické zpracování a hudbu.
Vložil: solaris104Vloženo: 02. 10. 2011, 20:34:38
ZX verze textovky Belegost se mi zda daleko lepsi nez PC verze. Kdo ma rad fantasy, urcite si tuto peknou hru zahrajte. Hudba od Franty Fuky je moc pekna.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist