English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Bathyscaphe

V hlubinách oceánu se nachází vědecká stanice, která se zabývá studiem podmořského života. Jednoho dne pracovníci stanice učinili zajímavý objev, když narazili na doposud neznámý komplex budov. Bližší ultrazvukový průzkum odhalil několika úrovňový labyrint chodeb, který se rozprostírá pod tímto komplexem. Průzkumní roboti byli okamžitě zničeni, jen co se hlouběji ponořili do zatopených zákoutí labyrintu. Přesto se podařilo získat dostatečné množství informací na to, aby s jistotou šlo prohlásit, že se jedná o tajnou vojenskou základnu. Krátce poté byla vědecká stanice napadena neznámou zmutovanou formou podmořských stvoření. Jediným přeživším byl technik, který se staral o přípravu batyskafů na hloubkové ponory. Protože již není návratu, musíte usednout do jednoho z batyskafů a vydat se na cestu do hlubin komplexu, která vám změní život jednou pro vždy.

 

Uvnitř komplexu musíte neustále bojovat s ubývajícími zásobami kyslíku, ty lze doplňovat u speciálních nádrží označených nápisem O2. Na svou obranu před nepřáteli jste vybaveni plasmovým dělem. Každý výstřel však stojí určité množství energie, ta se sice pozvolna doplňuje automaticky, i tak ale musíte střílet s rozmyslem. Vaším úkolem je sbírat žluté boxy do doby, než naplníte ukazatel v horní části obrazovky. Poté se na jednom místě objeví vodní vír, který vás přenese do další úrovně. Hra se skládá celkem ze čtyř levelů, první a třetí úroveň představují spletité bludiště chodeb, každé s celkovou plochou 10x10 obrazovek. V druhém levelu musíte proplout úzkým tunelem spojujícím oba rozsáhlé labyrinty. Poslední level obsahuje pouze jednu obrazovku, kde je zapotřebí zlikvidovat centrálu, která všechno řídí.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Red Triangle, 2015
Autoři:  Jerri, MmcM, Brightentayle
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Bathyscaphe.txt
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Bathyscaphe.rzx (162 KB)
Stažení hry:  Bathyscaphe.zip (27 KB)

 

Publikováno: 15. 9. 2015 | Vložit nový komentář...
Vložil: Solaris104Vloženo: 13. 10. 2015, 19:43:24
Bludiště v 1. a 3. levelu je šílené. Bez mapy bych byl ztracen v hlubinách . Škoda, že se autoři více neinspirovali podmořskými horory Leviathan a Deep Star Six. Mohli trošku nasát atmosféru a udělat hru Bathyscaphe zábavnější.
Vložil: tomasczVloženo: 02. 10. 2015, 00:06:10
To je osklivy - takovych her prosim mene (vzkaz autorum).

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist