English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Balachor's Revenge

Dveře do hostince se rozlétly, stařec těžce oddechoval a něco si mumlal pod vousy. Jeho oslabené nohy mu dovolily ujít pouze několik metrů, poté se zhroutil k zemi. Tělo muže bylo plné modřin a otevřených ran, ze kterých crčela krev. Sklonili jste se nad ním, abyste mu lépe porozuměli. Větu, kterou vám sdělil, byste raději slyšet nikdy nechtěli. Balachor je zpět. Už uplynulo dlouhých šest let, co se vám podařilo přemoci tohoto čaroděje a uprchnout z jeho pevnosti. Nyní je zpět a touží po pomstě. Před svým skonem vám stařec ještě dokázal říci, že máte vyhledat proroka, který by mohl poskytnout několik cenných rad, jak se znovu vypořádat s obávaným protivníkem.

 

Jak už vyplývá z děje, jedná se o volné pokračování titulu Catacombs of Balachor. Zatímco v prvním případě šlo o čistokrevnou arkádu, nyní máme co do činění s pořádně hutnou adventurou. Ve hře se nachází ohromné množství předmětů, některé z nich musíte vzájemně zkombinovat, některé k ničemu neslouží a pouze si kladou za cíl vás zmást. Ve hře potkáte několik postav, jako např. zmíněného proroka, který vám za tučný obnos peněz poradí, jak řešit některé situace. Je zde také několik zbraní, každá zbraň je účinná na jiného protivníka. Samotného Balachora lze porazit pouze umístěním tří run do výklenků v jeho doupěti. Run je ve hře celkem osm, s každou hrou se trojice těch správných mění.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Lasasoft, 2014
Autoři:  Morkin, Rorthron
Žánr hry:  adventure
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Balachorsrevenge.txt
Kazetová obálka:  Balachorsrevenge.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Balachorsrevenge.rzx (269 KB)
Stažení hry:  Balachorsrevenge.zip (31 KB)

 

Publikováno: 3. 1. 2015 | Vložit nový komentář...
Vložil: Solaris104Vloženo: 03. 02. 2015, 21:55:21
Balachor's Revenge je o dost lepší než první díl Catacombs of Balachor. Tento díl sice využívá grafiku prvního dílu, ale jedná se o čistokrevnou adventuru. Mapa je dost rozsáhlá a je v ní spousta předmětů, které jsou jen na zmatení hráče. Já byl úplně vedle z některých úkolů (např. room without walls = mushroom). Také v botanice jsem slabý a rozeznat kytičky nedokáži (Calendula, Lavender a Belladonna). Naštěstí Pavero věnoval spoustu času hraní a připravil návod, mapu i video za což mu moc děkuji .

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist