English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Astro Marine Corps

Tento dvoudílný program španělské firmy Dinamic bude jistě patřit k těm, které si budete pamatovat. Hra má jednak výborný spád, dobře se hraje a potěší opravdu mnohobarevnou grafikou. Jedná se o typickou střílečku odehrávající se kdesi v dalekém kosmu, na kopcovité planetě Dendar obývané nesčetným množstvím divotvorných bytostí. Nejnebezpečnější rasou jsou Deathbringers, kteří hrozí zničením celé galaxie, čemuž musíte zabránit. Vyzbrojeni mohutným kanónem musíte čelit celé plejádě nepřátel, na každého bude platit poněkud jiná taktika.

 

První díl má osm zón, které musíte zdolat. Po kopcovité úvodní části následují i patrové budovy s výtahy a mnoha roztodivnými obyvateli, které musíte zničit. Nakonec v osmé zóně po zdolání obrovského nepřítele, odletíte svým kosmickým korábem na další část planety, kde budete v boji pokračovat. Druhý díl se odehrává ve zcela jiné části planety, kde ještě doznívá sopečná činnost a kde se vyskytuje i jakási lezoucí láva, v níž se vaše tělo rozpustí. Ve druhé zóně lze v kontejnerech místo zbraně najít i nebezpečné klubko vlnících se hadů a záhadných bytostí vynořujících se ze země před vámi. Třetí zónu obohacují pochodující draci a ve čtvrté se ze země za vámi vynořuje obří had. Za tímto hadem, jehož útok je opravdu skvěle zobrazen, je pak gigantický čtyřnohý kráčející robot. Zbytek hry už jsi projděte sami, stojí totiž za to.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Dinamic Software, 1989
Autor:  Creepsoft
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Astromarinecorps.txt
Kazetová obálka:  Astromarinecorps.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, rekordy, online
RZX video:  Astromarinecorps.rzx (187 KB)
Stažení hry:  Astromarinecorps.zip (134 KB)

 

Publikováno: 19. 11. 2003 | Doplněno: 31. 12. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: peteVloženo: 05. 12. 2019, 08:44:32
Díky za cz verzi :) Moje nejoblíbenější hra na gumákovi. Po letech jsem viděl verzi pro C64 a zx je mnohem lepší
Vložil: maikiVloženo: 15. 08. 2016, 14:02:37
Tohle jsme pařili s kamarády ostošest. Kolem roku 1990 byly tyto paralaxní scrollingy v módě a potěšilo, že i ZX Spectrum, byť v pouze atributové matici, dokázalo i s touto vlnou držet krok. Hra je dobře odladěná, rychlá a střel je taky požehnaně. Všechno je to ale po atributech. Naproti tomu verze pro C-64 má plynulý scrolling po bodech, ale je zas tak pomalý, že to spíš škodí. Je zajímavé, že C-64 verze míchá na obrazovce jak low-res (pozadí) tak hi-res grafiku (softwarové sprajty) - moc takových her tam není. Každopádně verze pro Spectrum je podstatně odladěnější a hratelnější.
Vložil: Solaris104Vloženo: 27. 02. 2016, 09:58:11
Tato hra se mi dost líbí. První část je celkem lehká, když máte trojté střely. U závěrečného bosse mi po hlášce "neztrácejte hlavu" hra občas vytuhla. Druhá část už je podstatně těžší. Musíte přeskakovat hady, skovávat se před obrovskými červy. Dva bossové ve druhé části mi taky dali zabrat.
Vložil: ArtVloženo: 19. 08. 2009, 12:38:58
Rozhodně povedená hra, hlavně na poměry Spectra perfektně vybarvená, vypadá skoro jako něco na hracích automatech z té doby. Doporučuji jako dobrou ukázku pro lidi, kteří si myslí, že když se na Spectru něco hýbe, je to jen dvoubarevné. Sice tam jde skoro jen o to, jít doprava a neustále střílet před sebe, a ta hudba mi zrovna moc nesedla, ale stejně je to zábavné.
Vložil: AINVloženo: 16. 08. 2009, 23:29:05
Ale namapoval jsi to skvěle! Zrovna jsem si mapku musel vytisknout, páč některý momenty jsou nepředvídatelný.
Vložil: PaveroVloženo: 16. 08. 2009, 23:17:53
Dobrá pařba, akorát se tyhle hry s paralaxním scrollingem blbě mapují .
Vložil: AINVloženo: 16. 08. 2009, 23:12:55
Opravdu nádherná práce od Dinamicu, nechápu jak to ze ZX mohli dostat Plynulost, grafika, barvy, scrolling, akce, rozsáhlé prostředí, do toho krásná 128kB hudba... Úžasná hra, obdivuji ji po všech stránkách.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist