English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Archeo

Nesmírným tajemstvím je opředena civilizace starých Mayů, po níž zůstaly v džunglích trosky mnoho výstavných měst a kamenných stél. Odpovědi na otázky, které si musíme v souvislosti s touto civilizací klást, se mohou nacházet v posvátných mayských knihách. Tolik na úvod k této neprávem opomíjené textové hře doplněné grafikou od firmy Proxima Software, kde se v roli gymnaziálního profesora dějepisu vydáváte do Mexika, poodhalit roušku tajemství ve své době mocné civilizace. Hra se ovládá pomocí několika mála ikon, není nutné ručně vypisovat jednotlivé příkazy.

 

Na každém kroku na vás číhají mnohá nebezpečí, v rozsáhlém podzemním labyrintu se neobejdete bez kapesní svítilny, ve které postupně dochází kapacita vloženého akumulátoru. Aby vaše dobrodružství bylo úspěšné, musíte přesně vědět, jak ve hře postupovat, protože bez světla skončíte s rozbitou hlavou někde uprostřed podzemních chodeb. Ve hře narazíte na řadu postav, ať už domorodých obyvatel, či koupěchtivých turistů. Od některých se dozvíte důležité rady, když se jimi budete řídit, jistě se dopracujete ke zdárnému konci této výtečné textovky.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Proxima Software, 1993
Autor:  Hit Soft
Žánr hry:  textovka
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Archeo.txt
Kazetová obálka:  Archeo.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Archeo.rzx (32 KB)
Stažení hry:  Archeo.zip (34 KB)

 

Publikováno: 20. 8. 2010 | Vložit nový komentář...
Vložil: pecaNVloženo: 02. 05. 2012, 20:53:34
ano ano, pěkná, velice pěkná gameska a navíc česká... též jsem měl originálku, ještě jsem to nedohrál ale má takovou opravdu pěknou atmosféru...
Vložil: s0l1t3rVloženo: 30. 08. 2010, 03:12:17
Moc pěkná hra, grafika pěkná i co se týče barev, škoda, že tam nebylo o trošku více textu (chápu, že to grafika kompenzuje a vyloženě textových her už bylo až až, možná měl autor už málo místa v paměti atd.), ale herní žážitek by podrobnější popis ještě maličko umocnil. Po docela dobrým začátku mě potom trošku mrzelo, že se problém poté začal stáčet na to co nesu a kde to položím, takže jsem párkrát zůstal uvězněný v podzemí potmě..., ale na druhou stranu to bylo zase hodně napínavý až do samého závěru hry - vrátím se zpátky na povrch nebo ne!?

Bavilo by mě hodit i více na povrchu a něco řešit i tam, ale to už bych chtěl asi moc! Takže pěkná grafika a podzemní atmosféra a ještě jsem zapomněl na "dobrou smrt", né, že by byla smrt nějak dobrá, ale když jsem skončil v objetí hada musel jsem se smát tomu obrázku
Vložil: s0l1t3rVloženo: 29. 08. 2010, 21:01:01
Taková novodobá adventura pro Spektrum! A moc pěkná!! Tenkrát jsem si koupil originálku od proximy!
Vložil: solaris104Vloženo: 29. 08. 2010, 20:10:10
Tato hra me mile prekvapila. Je to uz takovy krizenec textove hry a klasicke adventury. Grafika je mila, mapa rozsahla a dej hry se odehrava v exotickem prostredi.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist