English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Aquaplane

Dnešního rána jsem si přivstal, abych si během své dovolené na plážích Cote d'Azur vychutnal dopadající sluneční paprsky podkreslené kontrastující modří mořské hladiny a vyjasněné oblohy v pozadí. Ubíhající čas jsem si zpříjemňoval četbou své oblíbené knihy, po ruce jsem měl neustále sklenici dobře chlazené limonády. Z nerušeného klidu mě občas vytrhl pouze křik skřehotajících racků. Po desáté hodině dopolední, kdy teplota přesáhla rozumnou mez, navrhl kamarád vyzkoušet vodní lyžování. Trocha adrenalinu neuškodí, navíc chladnější teplota vody, ve které by se člověk smočil, mě zlákala bez dlouhého přemlouvání. Vlečný člun se dal zvolna do pohybu a já plápolal za ním místní zátokou. Brzy jsme se vzdálili až příliš daleko od pobřeží, z moře se vynořily skalní útesy a hromady naplaveného dřeva.

 

Marně jsem volal na svého kamaráda, aby nejezdil tak daleko, přes zvuk motoru mě ale vůbec neslyšel. Idylka se rázem změnila v holý boj o přežití, musel jsem zapojit veškeré své schopnosti, abych se nesrazil se smrtící překážkou. Když už jsem si myslel, že je vše zdárně za námi, cestu nám zkřížila regata jachtařů. Z kamaráda se vyklubal naprostý kamikaze, na tuhle dovolenou jen tak nezapomenu, pokud ji vůbec přežiji. Stařičká hra Aquaplane asi nikoho neoslní svým vizuálním zpracováním, můžete ale u ní strávit příjemné chvíle, kdy se nudit rozhodně nebudete. Kromě skalních výběžků a jachet narazíte i na mnohem nebezpečnější úskalí v podobě jiných motorových člunů a hlavně žraloků, kteří se vás snaží překousnout vejpůl.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Quicksilva, 1983
Autor:  John Hollis
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash
Původní manuál:  Aquaplane.txt
Kazetová obálka:  Aquaplane.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Aquaplane.rzx (101 KB)
Stažení hry:  Aquaplane.zip (6 KB)

 

Publikováno: 10. 4. 2011 | Vložit nový komentář...
Vložil: maikiVloženo: 10. 11. 2018, 05:44:58
Přesně: efekt v borderu u této hry je nezapomenutelný. Chytlavá plynulá hra. Dost jsem to hrával. Kvalitka.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 21. 06. 2011, 14:16:58
Nenápadná, originální a jednoduchá hra, která Vás nepřestane bavit ani po 100 pokusu a budete stále usilovat o ještě vyšší skóre!!!
Vložil: solaris104Vloženo: 16. 05. 2011, 19:17:44
U teto hry me zaujal borderovy efekt , ktery se do hry hodi.
Vložil: tomasVloženo: 14. 05. 2011, 02:02:19
jj, taky mam v planu se neco pokusit napsat - ale z casovych duvodu az tak nekdy za rok, za rok a pul. Cca pred rokem jsem jen tak trochu z nostalgie otevrel Universumovo "Assembler pro ZX Spectrum" a jednim dechem precet asi 70 stran Kdyz mi bylo tak 13, tak jsem skoncil nekde kolem strany 30 s tim ze nechapu pojem "zasobnik" - autorovo prirovnani k urednikovi co strka papiry do supliku sice trochu napomohlo, ale ne moc Na druhou stranu je pravda, ze tahle knizka je psana UKRUTNE zesiroka. Btw. jeste k tomu psani vlastnich her - nasel jsem toto: http://cronosoft.orgfree.com/spectrum.htm - udajné vydavatelstvi novych her pro Spectrum. Zda se ze se jedna o novodovou britskou Proximu Par kvalitnejsich kousku by se v jejich nabidce naslo, ale ty co jsem nasel jsou i na tomhle webu (napr. "W*H*B") a zadarmo.
Vložil: poxoftVloženo: 04. 05. 2011, 21:47:29
Na tyhle stary klasiky nedam dopustit, je treba se dostat do zminene doby nebo neco podobnyho zkusit napsat ... jednoduche, ale lakave a ma to kouzlo doby a napadu ....

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist