English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Angels

Dvě bojovnice, Kira a Rika, byly vyslány z předaleké galaxie na planetu Zemi, aby zde čelily přebujelému zločinu. Svou pouť začínají příhodně v Bronxu v New Yorku, jehož uličky jsou plné gangů, které terorizují bezbranné obyvatele města. Tady uplatníte své první bojové zkušenosti proti několika typům protivníků. Důležité je být neustále v pohybu a nenechat se sevřít nepřáteli z několika stran. Hra je určena pro jednoho až dva hráče, i v případě první volby můžete hrát střídavě za obě postavy. Specialitou Kiry jsou salta vzad, naopak Rika vyniká vysokými kopy z výskoku. S každým zasazeným úderem vám narůstá ukazatel energie, po jeho dovršení máte k dispozici speciální útočné kouzlo v podobě vrženého blesku či fireballu, které obvykle vyřadí z boje i silnějšího protivníka. Hra má celkem devět úrovní, z toho je pět klasických bojových, ve kterých dále navštívíte lokace jako Itálie, Rusko, Japonsko a Nepál.

 

Mezi těmito lokacemi se přemísťujete ve vesmírné lodi, takže ve své druhé polovině se hra přepíná do módu vertikálně scrollující střílečky. Vizuální stránka je naprosto parádní, na to už jsme u titulů od Zosya Entertaiment zvyklí. Hra je určena jak pro Spectrum 48K, tak pro 128K verzi. V prvním případě se hra do počítače nahrává nadvakrát, ve druhém případě hra obsahuje větší množství úderů, animací, typů protivníků, AY hudbu, detailnější intro a outro. Velká škála protivníků, na které při své cestě lokacemi narazíte, to je další aspekt, který je potřeba vypíchnout. Nepřátelé bojují buď holýma rukama, nebo mají jednu ze zbraní, jako např. nůž, baseballovou pálku, bič, katanu a podobně. Jedinou výtku lze směřovat k závěrečným bossům, ti jsou celkem dva (na konci páté a deváté úrovně) a jsou poněkud bezzubí. Obvykle po vás střílejí na dálku, takže se k nim stačí přiblížit a pak vás vůbec nemohou ohrozit.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Zosya Entertainment, 2021
Autor:  Zosya Entertainment
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Angels.txt
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Angels.rzx (426 KB)
Stažení hry:  Angels.zip (70 KB)

 

Publikováno: 20. 1. 2022 | Vložit nový komentář...
Vložil: FUNKYVloženo: 02. 03. 2022, 08:33:12
Krásná hra, zahrál jsem si. Hlavně na začátku v intru, když se holky svléknou. Jen to bylo pořád to samé dokola, ale i tak super.
Vložil: PaveroVloženo: 05. 02. 2022, 10:21:40
jj, hra vyšla skutečně až v roce 2021, opraveno
Vložil: MatsoftVloženo: 05. 02. 2022, 05:59:05
Hra byla rozpracovana velmi dlouho. A vysla skutecne 2021, nicmene ranna stadia/demo hry jsou mnohem starsi.
Vložil: maikiVloženo: 03. 02. 2022, 18:41:52
Zosya opět nezklamali. Grafika je krásně barevná a detailní, přitom to neskáče po atributech. Např. projíždějící auta osvětlující zdi... V tomto žánru jsem tak dobře obarvenou a zároveň plynulou hru na Spectru snad ještě neviděl. Mimochodem, hra snad vyšla na konci roku 2021, nikoliv 2019 jak je zde uvedeno.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist