English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Alien 8

Před mnoha lety, ve vzdálené galaxii, na vzdálené skomírající planetě připravuje poslední ze strážců svůj vesmírný koráb na závěrečnou cestu. Veškeré knihy, záznamy a vědění, vše bylo pečlivě uloženo na palubě lodi, včetně robota Alien 8, který má za úkol se o vše starat a udržovat všechny systémy v chodu. Uplynuly celé věky a vesmírný koráb stále pokojně pluje vesmírem, až dorazí do planetárního systému, kde na něj zaútočí nepřátelská civilizace, která vyřadí z provozu všechny systémy. Ty musíte jako hráči znovu zprovoznit dříve, než se loď dostane na orbit planety, kde by se jí definitivně zmocnili nepřátelé.

 

Ve své podstatě se jedná o hru Knight Lore, která obsahuje jinou grafiku, místo Sabremana ovládáte robota, místo dní naskakují světelné roky a ještě se objevilo několik dalších změn, ale pointa hry zůstala beze změny. Jedno prvenství bychom však hře upírat neměli, poprvé jste tu mohli robotkem ovládat jiného robota. V jedné místnosti se totiž nachází páka, kterou řídíte přítomného robota. Něco podobného se později vyskytlo ve hře Head over Heels.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ultimate Play the Game, 1985
Autoři:  Tim Stamper, Chris Stamper
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Alien8.txt
Kazetová obálka:  Alien8.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Alien8.rzx (519 KB)
Stažení hry:  Alien8.zip (23 KB)

 

Publikováno: 10. 2. 2002 | Doplněno: 27. 12. 2010 | Vložit nový komentář...
Vložil: pametnik 77Vloženo: 22. 01. 2015, 18:31:37
Aliena8 jsem dohrál do konce zhruba před 28 lety když mi bylo 9let,pochopitelně bez poke a sejfů,klasická verze z kazetáku.
Jenom pro úplnost chci doplnit že v originale měl robot nekonečně životů,a časový limit mi celkem v pohodě stačil,podotýkám BEZ JAKÝKOLI POKE kde bych je taky tenkrát vzal .Jedinou pomůckou mi byla ručně kreslená mapa zapůjčená z tehdejšího domu pionýrů v Chotěboři.
Vložil: Solaris104Vloženo: 25. 04. 2011, 16:05:36
Alien 8 je paradni hra. Najit a umistit 24 predmetu ve vesmirne lodi je ale velmi obtizne. Opet jsem musel pouzit POKE na nesmrtelnost ale i cas. Ja jsem to opravdu v casovem limitu nedokazal stihnout. Chtel bych videt hrace, ktery to poctive dohral bez POKE a save v emulatoru. Stejne jako hra Pentagram se Alien 8 obcas zpomaluje a nektere mistnosti jsou prazdne. Ale i tak ji radim mezi nejlepsi hry Ultimate.
Vložil: ainVloženo: 15. 03. 2011, 20:13:57
jj, to určitě! Tohle byla první hra, kterou jsem si na Didaktiku spustil, nádhera. Chvíli trvalo než jsem to z té kazety dostal, ale byl jsem fascinován už jen tím úvodním screenem s kosmickou lodí Není to ale zas tak jednoduchá hra, přece jen jsem ji nikdy neprošel a někde na youtube jsem našel kompletní řešení a není to vůbec hračka... Holt dříve takový hry prostě byly
Vložil: ArtVloženo: 14. 03. 2011, 17:44:45
Zasloužená klasika. Stejně dobrá jako Knight Lore a navíc mi připadá, že není tak přehnaně těžká, i když samozřejmě obtížnost je stále vysoká. Hrál jsem ji dříve než Knight Lore, tak ji mám možná trochu více v oblibě, ovšem uznávám, že Knight Lore byl první trhák tohoto typu od Ultimate.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist