English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Alien 8

Před mnoha lety, ve vzdálené galaxii, na vzdálené skomírající planetě připravuje poslední ze strážců svůj vesmírný koráb na závěrečnou cestu. Veškeré knihy, záznamy a vědění, vše bylo pečlivě uloženo na palubě lodi, včetně robota Alien 8, který má za úkol se o vše starat a udržovat všechny systémy v chodu. Uplynuly celé věky a vesmírný koráb stále pokojně pluje vesmírem, až dorazí do planetárního systému, kde na něj zaútočí nepřátelská civilizace, která vyřadí z provozu všechny systémy. Ty musíte jako hráči znovu zprovoznit dříve, než se loď dostane na orbit planety, kde by se jí definitivně zmocnili nepřátelé.

 

Ve své podstatě se jedná o hru Knight Lore, která obsahuje jinou grafiku, místo Sabremana ovládáte robota, místo dní naskakují světelné roky a ještě se objevilo několik dalších změn, ale pointa hry zůstala beze změny. Jedno prvenství bychom však hře upírat neměli, poprvé jste tu mohli robotkem ovládat jiného robota. V jedné místnosti se totiž nachází páka, kterou řídíte přítomného robota. Něco podobného se později vyskytlo ve hře Head over Heels.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ultimate Play the Game, 1985
Autoři:  Tim Stamper, Chris Stamper
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Alien8.txt
Kazetová obálka:  Alien8.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Alien8.rzx (519 KB)
Stažení hry:  Alien8.zip (23 KB)

 

Publikováno: 10. 2. 2002 | Doplněno: 27. 12. 2010 | Vložit nový komentář...
Vložil: pametnik 77Vloženo: 22. 01. 2015, 18:31:37
Aliena8 jsem dohrál do konce zhruba před 28 lety když mi bylo 9let,pochopitelně bez poke a sejfů,klasická verze z kazetáku.
Jenom pro úplnost chci doplnit že v originale měl robot nekonečně životů,a časový limit mi celkem v pohodě stačil,podotýkám BEZ JAKÝKOLI POKE kde bych je taky tenkrát vzal .Jedinou pomůckou mi byla ručně kreslená mapa zapůjčená z tehdejšího domu pionýrů v Chotěboři.
Vložil: Solaris104Vloženo: 25. 04. 2011, 16:05:36
Alien 8 je paradni hra. Najit a umistit 24 predmetu ve vesmirne lodi je ale velmi obtizne. Opet jsem musel pouzit POKE na nesmrtelnost ale i cas. Ja jsem to opravdu v casovem limitu nedokazal stihnout. Chtel bych videt hrace, ktery to poctive dohral bez POKE a save v emulatoru. Stejne jako hra Pentagram se Alien 8 obcas zpomaluje a nektere mistnosti jsou prazdne. Ale i tak ji radim mezi nejlepsi hry Ultimate.
Vložil: ainVloženo: 15. 03. 2011, 20:13:57
jj, to určitě! Tohle byla první hra, kterou jsem si na Didaktiku spustil, nádhera. Chvíli trvalo než jsem to z té kazety dostal, ale byl jsem fascinován už jen tím úvodním screenem s kosmickou lodí Není to ale zas tak jednoduchá hra, přece jen jsem ji nikdy neprošel a někde na youtube jsem našel kompletní řešení a není to vůbec hračka... Holt dříve takový hry prostě byly
Vložil: ArtVloženo: 14. 03. 2011, 17:44:45
Zasloužená klasika. Stejně dobrá jako Knight Lore a navíc mi připadá, že není tak přehnaně těžká, i když samozřejmě obtížnost je stále vysoká. Hrál jsem ji dříve než Knight Lore, tak ji mám možná trochu více v oblibě, ovšem uznávám, že Knight Lore byl první trhák tohoto typu od Ultimate.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist