English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Abe's Mission - Escape

Abe, hlavní hrdina této hry, byl zaměstnán jako uklízeč v největším masokombinátu v OddWorldu. Jednoho dne se v práci zdržel dlouho do noci a nechtěně vyslechl tajnou poradu vedení, která změnila jeho život jednou pro vždy. Na tomto shromáždění se probírala nelichotivá situace podniku, produkce vykazovala pokles, zvířat na maso ubývalo a hledat další bylo stále těžší a těžší. A tak nejvyšší z rasy Glukkonů, Molluck, přednesl svůj ďábelský plán, ve kterém nařídil zpracovávat maso Mudokonů, podřazené rasy, kam se řadí i Abe. Úkol je jasný, Abe musí za každou cenu uprchnout z masokombinátu a pomoci na svobodu všem svým přátelům dřív, než skončí v salámu. A tak začíná záchranná operace na jejímž konci čeká vytoužená svoboda. 

 

Osvobozování Mudokonů spočívá v jejich dovedení ke speciálnímu portálu v podobě čtyř holubic, který musí posléze Abe aktivovat pomocí magie. Ozbrojení Glukkoni však (téměř) nikdy nespí, takže to nebude mít Abe vůbec jednoduché, jeden zásah znamená okamžitou smrt. Z tohoto popisu to možná není na první pohled patrné, ale ve skutečnosti se jedná z velké části o logickou hru, neboť naplánovat cestu Mudokona k portálu (pomocí několika povelů) leckdy prověří vaše mozkové závity do poslední buňky. Navíc jsou některé prostory masokombinátu důmyslně skryty, tudíž se vám může přihodit, že některé ze čtyřiceti Mudokonů ani nenajdete, natož abyste je vysvobodili. Něco takového vám ovšem nehrozí, pokud si přehrajete RZX video, které jsem vytvořil, bohužel tak přijdete o tu největší zábavu, kterou hra skýtá, a tou je vymýšlení způsobu vedoucího k záchraně vašich přátel.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Perspective Group, 2002
Autor:  Brothers
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Your Spectrum/Sinclair
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Abesmission.rzx (219 KB)
Stažení hry:  Abesmission.zip (81 KB)

 

Publikováno: 31. 12. 2003 | Doplněno: 13. 12. 2004 | Vložit nový komentář...
Vložil: s0l1t3rVloženo: 06. 12. 2010, 01:43:31
Ano, úplně souhlasím s Paverem! Já jsem to tenkrát hrával na PSone (kultovní hra na této platformě) a byla to naprosto vynikající (logická) plošinovka! Konverze pro ZX mi udělala neuvěřitelnou radost - je téměř bezchybná se skvělou grafikou, hratelností, atmosférou či systémem mluvení!

Zatím byly vydány 4 díly (o pátém se stále spekuluje): Abe's Oddysee a Abe's Exoddus (PC,PS1), Munch's Oddysee a Stranger's Wrath (pouze XBX) a asi před rokem také vyšla reedice 1 a 2 dílu na PSN pro PS3.

Další info + odkazy:
http://abesoddysee.ic.cz/index.html
Vložil: PaveroVloženo: 05. 12. 2010, 20:41:20
Vřele doporučuji, tuhle hru jsem si opravdu ve své době vychutnal :).
Vložil: LubikCZVloženo: 05. 12. 2010, 16:18:00
Tak tuhle hru jsem poprvé viděl na pc, jmenovala se Abe's Exodus, tam již byl samozřejmě jiný příběh, ale postava stejná a moc se mi líbila, takže si tuhle verzi pro spectrum stáhnu a vyzkouším

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist